FIP Global Podiatry Summit 2025

Van 20 tot 22 juni vond in Praag de jaarlijkse bijeenkomst van de International Federation of Podiatry (FIP) plaats. RPBA is als beroepsvereniging aangesloten bij dit internationale netwerk van podologen.

Tijdens deze inspirerende dagen was ons bestuurslid Pauline Clarinval en belangenbehartiger Tom Van Dijck van de vereniging aanwezig. Er werden best practices gedeeld van verschillende landen, interactieve workshops georganiseerd, gesleuteld aan het programma van het wereldcongres 2026 en er is samen gewerkt aan plannen om de podologie wereldwijd sterker op de kaart te zetten (waaronder Indië toe te laten aan de Fip).


Donderdag startten we de dag met een verwelkoming van president Daniël, helaas via teams omdat zijn vlucht gecanceld was. Vervolgens stelde iedereen zichzelf voor. Er waren vele nieuwe gezichten. In totaal waren er 16 landen aanwezig.

 

Vrijdag kwam Gareth Hicks langs om uitleg te geven over hoe je partnerships het beste kan onderhouden. Hij had zelf een link met het merk Bailey, dat we kennen van het monofilament. Hieraan werd een workshop gekoppeld om te onderzoeken wie onze stakeholders zijn. Vrijdag kregen we ook een woordje uitlegg van Hanne Kvalheim die werkt voor CAP partners. Dit is een bedrijf dat internationaal congessen organiseert voor de gezondheidszorg. Er werd ook gezegd dat zij later FIP gaan helpen om hun organisatie verder te ontwikkelen.

 

Zaterdag stelden zowel Finland als Ierland zich voor als kandidaat voor de GPS van 2028. Na een stemronde was het besluit dat Ierland het gastland wordt. Ook India stelde zichzelf voor om lid te kunnen worden van de FIP. Zij krijgen 5 jaar de tijd om nog 2 van de 5 criteria te volbrengen.

 

In tussentijd kunnen ze deelnemen aan de meetings van FIP, maar hebben ze nog geen stemrecht. Welkom India!
Pauline is ook toegetreden tot de commissie die voor de GPD instaat. Indien jij ideeën hebt om deze dag leuk in te kleden, stuur dan gerust een mail naar info@podologie.be .

 

Uiteraard werden ook nog doelstellingen voor volgend jaar besproken en is er uitvoerig gesproken over de komende GPS in Kopenhagen.

 

Noteer alvast in je agenda: 

Van 12 t/m 15 april 2026 organiseert het FIP haar tweejaarlijkse wereldcongres in Kopenhagen, Denemarken. Een mooie kans om internationale collega’s te ontmoeten, kennis op te doen en samen te bouwen aan de toekomst van ons vak!

Reactie plaatsen

Reacties

Er zijn geen reacties geplaatst.